Jak poradzić sobie z kaszlem u niemowlaka?

Jak poradzić sobie z kaszlem u niemowlaka?

Kaszel u niemowlaka zawsze może być niepokojącym objawem. Nic więc dziwnego, że tak bardzo stresuje zwłaszcza jeszcze niedoświadczonych rodziców, którzy nie wiedzą, w jaki sposób zareagować. Warto jednak wspomnieć o tym, że najczęściej taki kaszel, nawet w przypadku małego dziecka, wcale nie oznacza nic złego. Należy jednak wiedzieć również, w jaki sposób sobie z nim radzić, aby szybko przynieść maluchowi należytą ulgę.

Jak odróżnić kaszel suchy od kaszlu mokrego w przypadku niemowląt?

Czasem prawidłowe rozpoznanie kaszlu wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Na pozór w wielu przypadkach kaszel mokry i kaszel suchy brzmią naprawdę podobnie. Jak postąpić w takim przypadku? Najlepiej jest się wsłuchać i wiedzieć, że kaszel suchy mocno się odrywa, czasami brzmi, jakby dziecko miało problem z oddychaniem. Kaszel suchy na dłuższą metę jest bardzo męczący, a nawet nieco bolesny. Kaszel mokry natomiast charakteryzuje się dużą ilością wydzieliny zalegającej w płucach, która się odkrztusza. Warto jednak wiedzieć, co na kaszel u niemowlaka będzie najlepszym rozwiązaniem, aby szybko przynieść mu ulgę.

Co podać niemowlakowi na kaszel?

Warto wiedzieć, co na kaszel u niemowlaka będzie najlepszym wyborem. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wybrało się dobrze i szybko nadejdzie oczekiwana ulga. Z całą pewnością w wielu przypadkach można próbować samodzielnie rozwiązać ten problem. Nie zawsze konieczna będzie od razu wizyta u lekarza specjalisty. Oczywiście jednak należy pamiętać o tym, aby w przypadku tak małych dzieci, jak najbardziej stosować naturalne metody, które nie obciążają ich organizmu. Na pewno w takiej sytuacji sprawdzą się naturalne syropy ułatwiające odksztuszanie, ale i podawanie dużej ilości płynów i oczywiście częste wietrzenie pomieszczeń, co poprawia jakość powietrza w pokoju.

Kiedy udać się do lekarza?

Warto wiedzieć, co podawać maluchowi, gdy pojawia się u niego męczący kaszel, ale należy wiedzieć również, kiedy koniecznie zgłosić się z nim do lekarza. Na pewno jeśli taki kaszel utrzymuje się dłużej niż kilka dni, a do tego zdaje się przybierać na sile. Jeśli dziecko ma wyraźne problemy z oddychaniem lub odkrztuszaniem, wtedy naprawdę nie ma co zwlekać. W ten sposób będzie można wykluczyć poważniejsze problemy zdrowotne. Dodatkowymi objawami, które mogą wzbudzić niepokój, jest również rosnąca temperatura, a także poboczne symptomy, takie jak pojawienie się kataru czy problemy z brzuszkiem.